Matcha - zdrowotne właściwości japońskiej herbaty

Matcha - zdrowotne właściwości japońskiej herbaty

kupciuszek.net

Matcha od wieków jest elementem ceremonii herbacianej. Ta sproszkowana, zielona herbata niedawno zyskała popularność na świecie dzięki swoim właściwościom zdrowotnym. Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, to ten artykuł jest dla Was.

Działa antyoksydacyjnie

Matcha to bardzo silny antyoksydant, który skutecznie zwalcza wolne rodniki przyczyniające się do rozwoju chorób serca, mózgu, skóry i większości nowotworów. Dzięki swojemu działaniu antyoksydanty spowalniają procesy starzenia oraz sprawiają, że czujemy się zdrowsi i pełni energii. Do tego przywracają homeostazę i trwale wspomagają układ odpornościowy.

Pomoże zachować spokój

W liściach używanych do produkcji matchy znajduje się L-teanina, aminokwas pomagający wywołać stan odprężenia podobny do tego, który osiąga się w czasie medytacji. L-teanina pobudza również emisję fal alfa w mózgu, które odpowiedzialne są za uczucie relaksu i spokoju.

Matcha

fot. cosdlazdrowia.pl

Pobudzenie bez skutków ubocznych

L-teanina nie wywołuje jedynie uczucia spokoju, ale również pobudza - i robi to lepiej niż kawa. Kofeina zawarta w matchy uwalniana jest stopniowo przez 6 godzin. Dodatkowo, nie doświadczycie nagłego spadku energii, jak w przypadku wypicia filiżanki kawy.

Lepsze samopoczucie

Główny składnik matchy, L-teanina, wpływa korzystnie na prawidłowe wydzielanie się dopaminy i serotoniny. Według najnowszych badań te dwie substancje są kluczowe, jeśli chodzi o dobre samopoczucie. Dopamina odpowiada za naszą motywację do działania, natomiast serotonina (znana jako hormon szczęścia) sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni z życia.

Oczyszczenie organizmu

Matcha posiada niezwykłe właściwości oczyszczania organizmu z toksyn. To dzięki chlorofilowi zawartemu w liściach wykorzystywanych do jej produkcji. Pijąc regularnie tę zieloną herbatę oczyścicie organizm, poprawiając swoje samopoczucie.

Matcha na zimno

fot. smaksztuki.pl

Jeśli przekonały Was właściwości zdrowotne płynące z regularnego picia Matchy - nie czekajcie i spróbujcie zamienić kawę na sproszkowaną zieloną herbatę.

Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Wpływ diety na zdrowie włosów - co jeść, gdy wypadają włosy? Wpływ diety na zdrowie włosów...

Co jeść, by mieć piękne i zdrowe włosy? Podpowiadamy!

Awokado, owoc o wyjątkowych właściwościach. Awokado, owoc o wyjątkowych wł...

Poznaj cudowny owoc jakim jest awokado. Wykorzystywany już 7...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!