Dieta Konrada Gacy

Dieta Konrada Gacy

Zatoka Piękna

Dieta, która nie kończy się efektem jo-jo!

Dieta Konrada Gacy to trzyetapowy plan odchudzania, który ma na celu pobudzenie metabolizmu. Według autora planu żywieniowego pozwala on nie tylko zdrowo schudnąć, lecz także uniknąć efektu jo-jo po jego zakończeniu. Dowiedz się więcej o diecie Konrada Gacy.

Konrad Gaca jest prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością "FatKillers". Otrzymał międzynarodowy tytuł specjalisty żywieniowego - Certified Nutrition Specialist. Jest również trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA i trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness. Zainicjował kampanię prospołeczną Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie.

Fot. abcZdrowie

Zasady diety

Konrad Gaca nie udostępnia publicznie diety, ponieważ jego zdaniem nie istnieje jedna, uniwersalna rozpiska dla wszystkich. Podkreśla on, że każdy człowiek jest inny. Wszyscy jego pacjenci otrzymują jadłospis dopasowany do indywidualnych celów i potrzeb.

Każdy program odchudzający, choć nie jest uniwersalny, opiera się na kilku głównych zasadach:

1. Regularne jedzenie posiłków – reguluje metabolizm, a co za tym idzie, tracimy szybciej zbędne kilogramy. Najlepiej spożywać 4-5 posiłków dziennie o stałych porach. Organizm nie magazynuje wtedy dostarczonych kalorii, bo ,,wie” że za około 3 godziny dostanie kolejną dawkę energii.

2. Odpowiednie proporcje – twórca diety przekonuje, że ważne jest spożywanie białka, tłuszczy i węglowodanów w odpowiednich proporcjach. To właśnie od nich zależy stabilność gospodarki hormonalnej, która odpowiada za nasze samopoczucie i tempo odchudzania. Rozkład makroskładników zależy od wielu czynników, np. aktywności fizycznej czy tolerancji glukozy.

3. Śniadanie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – dostarcza nam energię na cały dzień. W śniadaniu powinna znaleźć się porcja węglowodanów złożonych, np. pełnoziarniste pieczywo czy płatki owsiane. Ważne jest też białko, np. nabiał lub jajka.

4. Białkowa kolacja – zdaniem Konrada Gacy jedzenie białkowych kolacji ma bardzo korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną - uaktywnia hormon wzrostu, który pomaga spalać tkankę tłuszczową. Ostatni posiłek nie powinien być obfity, ponieważ duże ilości jedzenia mogą negatywnie wpływać na jakość snu. Na kolację wybieraj chude mięso, biały ser, ryby i jajka.

5. Zrezygnowanie z soli i cukru – sól zatrzymuje wodę w organizmie. Z kolei cukier, oprócz tego, że jest wysokokaloryczny, nie ma żadnych wartości odżywczych.

6. Dobre tłuszcze - pozwalają na wchłanianie się witamin A, D, E i K, biorą udział w wielu przemianach metabolicznych, dzięki nim lepiej pracuje układ odpornościowy i mózg. Najbardziej wartościowe są tłuszcze nienasycone, które znajdziemy w rybach morskich, oliwie, oleju lnianym oraz w orzechach.

7. Picie wody – regularne picie wody przez cały dzień może przyspieszyć metabolizm nawet o 30%.

8. Aktywność fizyczna – połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej pozwoli na zdrową utratę kilogramów. Regularny trening pobudza przemianę materii, redukuje stres i podnosi poziom endorfin - hormonów szczęścia.

Dieta Cambridge - dlaczego warto Dieta Cambridge - dlaczego war...

Czy warto stosować Dietę Cambridge? Dowiecie się u nas!

TOP 6 owoców według dietetyków TOP 6 owoców według dietetyków

Zobacz, które owoce są najzdrowsze!

Powiązane

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!