Onet Kobieta
Tych objawów nie można lekceważyć!
Onet Kobieta
Tych objawów nie można lekceważyć!
Stres, niezdrowa dieta i brak ruchu to główne czynniki wpływające na zakwaszenie organizmu. Co zrobić, aby odkwasić organizm?
Do zakwaszenia organizmu dochodzi, gdy równowaga kwasowo-zasadowa ulega zachwianiu, a organizm nie nadąża z wydalaniem związków kwasotwórczych. Szacuje się, że z tym problemem zmaga się nawet 80% Europejczyków. Niestety, zachodni styl życia (niezdrowa dieta i siedzący tryb życia) sprzyja zakwaszeniu organizmu.
Główną przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieodpowiednia dieta, bogata w siarkę, fosfor i chlor. Do pokarmów kwasotwórczych zalicza się przede wszystkim:
Dodatkowo stres, nadmierny wysiłek fizyczny lub brak ruchu, przyjmowanie niektórych leków i stosowanie rygorystycznych diet zwiększa prawdopodobieństwo zakwaszenia organizmu.
fot. PKT.pl
Wśród najczęściej występujących objawów zakwaszenia organizmu wymienia się:
Długotrwałe zakwaszenie organizmu może prowadzić do alergii, cukrzycy, miażdżycy i otyłości.
Chcąc odkwasić organizm, powinniśmy zacząć od zmiany sposobu odżywiania. Z jadłospisu powinniśmy wyeliminować kwasotwórcze produkty, a zastąpić je alkalizującymi: mlekiem, kaszą jaglaną i gryczaną, produktami bogatymi w nienasycone kwasy tłuszczowe, warzywami (czosnek, cebula, szpinak, kalafior, kapusta, brokuły, buraki) i owocami (cytrusy, jabłka, brzoskwinie, kiwi, gruszki, mango, ananas, agrest, gruszki). Dowiedz się, jak stosować dietę odkwaszającą.
Oprócz stosowania odpowiedniej diety, w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu ważne jest wypijanie co najmniej 2 l wody i naparów ziołowych dziennie, ruch na świeżym powietrzu i unikanie stresu.
Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!