Cudowne właściwości oleju lnianego

Cudowne właściwości oleju lnianego

Czy wiesz, że...

  • siemię lniane zawiera 700 !!! razy więcej lignanów niż inne gatunki roślin (lignany - roślinni prekursorzy hormonów tkankowych o właściwościach przeciw nowotworowych)
  • olej lniany zawiera dwa razy więcej kwasów omega-3 niż olej z wątroby rekina
  • w 60 % nasz mózg zbudowany jest na bazie kwasów omega-3
  • już po kilku dniach stosowania oleju lnianego możemy przywrócić w organizmie homeostazę czyli równowagę
  • brytyjski ekspert Richard Doll stwierdził, że stosowanie oleju lnianego w codziennej diecie zapobiegłoby tylko w Wielkiej Brytanii 450 zgonom dziennie
  • podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów jest olej lniany  (przekształca składniki pokarmowe na energię,wspomaga wzrost mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej, bierze udział w transporcie tlenu, produkcji hemoglobiny przez co zwiększa wydolność oraz wytrzymałość.

Znacząco skraca czas regeneracji, ponieważ krew jest w stanie przenosić więcej życiodajnego tlenu do komórek mięśniowych oraz umożliwia naszym komórkom łatwiejsze absorbowanie składników pokarmowych tak bardzo potrzebnych do szybkiej regeneracji.
Teoretycznie istnieje możliwość wyprodukowania Kwasów Omega-3 w wątrobie z Kwasów Omega-6, ale w praktyce nasz ciągle niedożywiony właściwe i obciążany różnymi toksynami organizm nie radzi sobie ze zmianą pozycji podwójnego wiązania, co stanowi kluczową reakcje w takiej transformacji. Obecnie prowadzonych jest ponad 2000 naukowych badań, które skupiają swoja uwagę nad wpływem Omega-3 na ludzki organizm.

Kwasy tłuszczowe omega-3 mają fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu, stanowiąc między innymi budulec dla:

  • tkanki mózgowej,
Paula Bukowska

Paula Bukowska

Domowe sposoby na odtrucie wątroby Domowe sposoby na odtrucie wąt...

Jak zregenerować wątrobę domowymi sposobami?

Stewia – najlepsza alternatywa dla cukru? Stewia – najlepsza alternatywa...

Jakie są zalety i wady stosowania stewii?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!