Dieta Weight Watchers

Dieta Weight Watchers

nonsolobenessere.it

Uznana za najlepszą dietę 2019 roku, dieta Weight Watchers staje się coraz bardziej popularna. Jej autorki zakładają, że samo jedzenie w procesie odchudzania nie jest tak ważne, jak wsparcie otoczenia i tym samym motywacja. Na czym polega i jakie są zasady jej stosowania?

Dieta Weight Watchers

Dieta Weight Watchers, nazywana też punktową, jak każda dieta odchudzająca, polega na wytworzeniu deficytu kalorycznego. Zakłada, że najważniejszym elementem jest wsparcie ze strony otoczenia, zarówno bliskich, jak i osób, które tak jak my zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Do takiego wniosku doszły twórczynie diety, które w czasie odchudzania motywowały się nawzajem do działania. Pomysłodawczynie „Diety Strażników” polecają łączyć dietę z wysiłkiem fizycznym. Zalecane jest także korzystanie z porad dietetyka, psychologa czy trenera personalnego - osób, które dodatkowo będą wspierać nas w codziennej walce z własnymi słabościami. Dieta opiera się na liczeniu punktów, które przyporządkowuje się poszczególnym produktom. Ich liczba jest dostosowana indywidualnie na podstawie BMI oraz płci, wieku, wzrostu i masy ciała. Średnio codzienny jadłospis nie przekracza 1250 kalorii.

Zasady diety Weight Watchers

W tym sposobie żywienia można jeść właściwie wszystko. Są jednak produkty, które warto ograniczyć. Zaliczamy do nich:

  • tłuszcze pochodzenia zwierzęcego,
  • gotowe dania,
  • fast food,
  • słodycze (w ciągu 7 dni nie można zjeść ich więcej niż na sumę 14 punktów),
  • tłuste sosy.

Podstawą każdej zdrowej diety są przede wszystkim warzywa i owoce, ryby, chudy nabiał oraz białe mięso. Najlepsze są węglowodany złożone, np. brązowy ryż i kasze. Należy wypijać dziennie 2 litry wody. Na diecie Weight Watchers nie liczy się kalorii, a punkty, które przypisane są konkretnym produktom. Wykonanie określonej aktywności fizycznej zwiększa pulę punktów, które możemy zjeść w ciągu dnia. Ważne jest także branie regularnego udziału w spotkaniach z osobami, które motywują nas w walce z nadwagą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(fot. ekologia.pl)

Zalety stosowania diety

Dieta Weight Watchers jest elastyczna i nie musimy wykluczać z niej żadnych produktów, co nie stwarza ryzyka powstawania niedoborów żywieniowych. Jest wygodniejsza od typowych diet redukcyjnych, ponieważ liczenie punktów jest łatwiejsze od liczenia kalorii. Plan pozwala dopasować składniki codziennego jadłospisu do indywidualnych potrzeb, np. diety wegetariańskiej, bezglutenowej czy bezlaktozowej. Uwzględnia się w niej także poziom aktywności fizycznej i ,,małe grzeszki” żywieniowe.

Przeciwwskazania

„Dieta Strażników” jest nieodpowiednia dla kobiet w ciąży oraz karmiących, dzieci i młodzieży oraz osób, które nie mają nadwagi. W przypadku problemów ze zdrowiem, przed rozpoczęciem diety wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Ilona Płotek

Ilona Płotek

Dieta jabłkowa – rygorystyczna, ale czy skuteczna? Dieta jabłkowa – rygorystyczna...

7 kg w 7 dni?!

Herbata z liści laurowych na trawienie i bezsenność Herbata z liści laurowych na t...

Jak przygotować napar z liści laurowych?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!