Matcha - zdrowotne właściwości japońskiej herbaty

Matcha - zdrowotne właściwości japońskiej herbaty

kupciuszek.net

Matcha od wieków jest elementem ceremonii herbacianej. Ta sproszkowana, zielona herbata niedawno zyskała popularność na świecie dzięki swoim właściwościom zdrowotnym. Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, to ten artykuł jest dla Was.

Działa antyoksydacyjnie

Matcha to bardzo silny antyoksydant, który skutecznie zwalcza wolne rodniki przyczyniające się do rozwoju chorób serca, mózgu, skóry i większości nowotworów. Dzięki swojemu działaniu antyoksydanty spowalniają procesy starzenia oraz sprawiają, że czujemy się zdrowsi i pełni energii. Do tego przywracają homeostazę i trwale wspomagają układ odpornościowy.

Pomoże zachować spokój

W liściach używanych do produkcji matchy znajduje się L-teanina, aminokwas pomagający wywołać stan odprężenia podobny do tego, który osiąga się w czasie medytacji. L-teanina pobudza również emisję fal alfa w mózgu, które odpowiedzialne są za uczucie relaksu i spokoju.

Matcha

fot. cosdlazdrowia.pl

Pobudzenie bez skutków ubocznych

L-teanina nie wywołuje jedynie uczucia spokoju, ale również pobudza - i robi to lepiej niż kawa. Kofeina zawarta w matchy uwalniana jest stopniowo przez 6 godzin. Dodatkowo, nie doświadczycie nagłego spadku energii, jak w przypadku wypicia filiżanki kawy.

Lepsze samopoczucie

Główny składnik matchy, L-teanina, wpływa korzystnie na prawidłowe wydzielanie się dopaminy i serotoniny. Według najnowszych badań te dwie substancje są kluczowe, jeśli chodzi o dobre samopoczucie. Dopamina odpowiada za naszą motywację do działania, natomiast serotonina (znana jako hormon szczęścia) sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni z życia.

Oczyszczenie organizmu

Matcha posiada niezwykłe właściwości oczyszczania organizmu z toksyn. To dzięki chlorofilowi zawartemu w liściach wykorzystywanych do jej produkcji. Pijąc regularnie tę zieloną herbatę oczyścicie organizm, poprawiając swoje samopoczucie.

Matcha na zimno

fot. smaksztuki.pl

Jeśli przekonały Was właściwości zdrowotne płynące z regularnego picia Matchy - nie czekajcie i spróbujcie zamienić kawę na sproszkowaną zieloną herbatę.

Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Jakie produkty najbardziej szkodzą Twojej figurze? Jakie produkty najbardziej szk...

Dieta to nie tylko odchudzanie. Dieta to tak naprawdę wszyst...

Żywność funkcjonalna Żywność funkcjonalna

Wiecie, co to jest żywność funkcjonalna? Z chęcią przybliżym...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!