Dieta paryska – sekret sylwetki Francuzek

Dieta paryska – sekret sylwetki Francuzek

https://poznan.wyborcza.pl/

Dieta autorstwa dr. Cohena staje się coraz popularniejsza ze względu na efekty i zasady jej stosowania. Twórca jest najbardziej znanym specjalistą do spraw żywienia we Francji. Jego centrum leczenia otyłości pomogło ponad 30 tys. osobom w walce z nadwagą.

3 etapy diety

Faza Café

Jest to etap przeznaczony tylko dla osób całkowicie zdrowych, ponieważ przewiduje przyjmowanie bardzo małej ilości pożywienia, od 700 do 800 kcal. Jeżeli nie czujemy się na siłach możemy przerwać ten etap w dowolnym momencie. Trwa 8-10 dni, a tempo chudnięcia w tej fazie wynosi około 0,5 kg tygodniowo. Przez to, że dostarczamy organizmowi tak małą ilość mikroskładników, zaleca się przyjmowanie preparatów multiwitaminowych i magnezu. Ma to zapobiegać złemu samopoczuciu oraz niedoborom.

Faza Bistro

W tej fazie dziennie spożywamy 900-1000 kcal. Przewiduje ona schudnięcie od 3 do 5 kg w ciągu 3 tygodni stosowania.

Faza Gourmet

Należy ją stosować do momentu uzyskania docelowej wagi. Dozwolone jest spożywanie 1200 kcal każdego dnia.

Zasady

Dieta zakłada spożywanie dużej ilości białego mięsa oraz warzyw. Dzięki temu posiłki bogate są w błonnik i białko, a to sprawia, że czujemy się syci na dłużej. Dr. Cohen podkreśla, jak ważne jest odpowiednie nastawienie psychiczne na każdej diecie. Gdy plan żywieniowy jest zbyt restrykcyjny i wyklucza wiele grup produktów, szybko się zniechęcamy i porzucamy odchudzanie. Dlatego dieta paryska przewiduje takie produkty jak słodycze czy fast foody, ale w minimalnych ilościach. Po zakończeniu diety ważne jest, by stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków. W innym wypadku grozi nam efekt jo-jo.

Dieta paryska to dieta niskokaloryczna i nie dostarcza wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Z tego względu nie jest przeznaczona dla każdego. Jeżeli planujecie jej spróbować koniecznie skonsultujcie to z lekarzem bądź dietetykiem.

Ilona Płotek

Ilona Płotek

6 produktów, które powinny pojawić się w każdej diecie 6 produktów, które powinny poj...

Nie jesz tych produktów? Wiele tracisz!

Warzywa na diecie ketogenicznej Warzywa na diecie ketogeniczne...

Które jeść, a których unikać?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!