Co to za choroba
Natura oferuje szeroki wachlarz ziół, które w naturalny sposób pomogą nam wrócić do zdrowia.
Co to za choroba
Natura oferuje szeroki wachlarz ziół, które w naturalny sposób pomogą nam wrócić do zdrowia.
Żyjemy w czasach, kiedy często nawet zwykłe przeziębienie leczone jest antybiotykami. Nie zastanawiamy się nad długofalowym wpływem wszystkim preparatów na nasze zdrowie. Tym czasem podobne działanie mają rośliny, które w naturalny sposób łagodzą wiele dolegliwości. Które z nich skutecznie wspomogą walkę z chorobą?
fot. Dobre Wiadomości
Pozytywny wpływ miłorzębu japońskiego na zdrowie wynika z jego działania antyoksydacyjnego. Ten gatunek drzew jest powszechnie używany w medycynie chińskiej. Z jego liści powstają lecznicze tabletki, ekstrakty, a także herbata. Ceniony jest przede wszystkim za swój wpływ na zdrowie mózgu. Wyciąg z miłorzębu japońskiego wspomaga koncentrację i procesy zapamiętywania. Wiele badań wskazuje, że poprawia także stan osób cierpiących z powodu demencji i choroby Alzheimera.
Zawarte w kurkumie przeciwutleniacze hamują szkodliwe działanie wolnych rodników, działają zatem antynowotworowa, zapobiegają również mutacjom DNA. Kurkuma wykazuje właściwości przeciwzapalne. Z tego względu stosuje się ją w przypadku zapalenia stawów oraz zmian dermatologicznych, takich jak trądzik, czy atopowe zapalenie skóry. Kurkuma działa żółciopędne i pobudza wydzielanie enzymów trzustkowych. Obecna jest w wielu preparatach stosowanych w zaburzeniach trawienia. Zawarte w niej substancje działają ochronnie na wątrobę.
Nasiona lnu znane są ze swoich przeciwutleniających i przeciwzapalnych właściwości. Badania potwierdziły, że ich regularne stosowanie pomaga obniżyć poziom ,,złego” cholesterolu we krwi. Fitosterole i nienasycone kwasy tłuszczowe w nim zawarte zmniejszają ryzyko nadciśnienia, miażdżycy i chorób serca. Napary z siemienia lnianego pomogą także osobom cierpiącym na wrzody żołądka i dwunastnicy. W łupinie nasiennej lnu znajdziemy duże ilości śluzu, które działają ochronnie na błonę śluzową przełyku, żołądka i częściowo dwunastnicy, osłaniając je przed działaniem kwasów trawiennych.
Zawarte w olejku lawendowym związki działają kojąco na układ nerwowy. Jej zapach uspokaja, łagodzi napięcie, bóle głowy, ułatwia zasypianie. Związki zawarte w lawendzie pomogą przy problemach z układem trawiennym. Stymulują wydzielanie soków żołądkowych i żółci, przyśpieszają trawienie, eliminują wzdęcia, wspomagają pracę jelit, tym samym zapobiegają zaparciom. Olejek lawendowy stosowany jest również w leczeniu trądziku. Ponadto przyspiesza regenerację naskórka i gojenie się ran.
Rumianek ma właściwości przeciwzapalne, rozkurczowe i przeciwbakteryjne. Napar z jego kwiatów stosowany jest przy wielu problemach skórnych, np. oparzeniach, owrzodzeniach, czy alergiach. Rumianek ma właściwości rozluźniające, pomaga odprężyć się i uspokoić skołatane nerwy. Substancje zawarte w rumianku skutecznie łagodzą dolegliwości trawienne. Po herbatę z rumianku warto sięgnąć przy skurczach oraz stanach zapalnych żołądka i jelit.
Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!