Białko, które wzmocni mięśnie po treningu

Białko, które wzmocni mięśnie po treningu

Elements envato

Białko jest niezwykle ważnym elementem diety w życiu każdego sportowca. Okazuje się, że już nie tylko u sportowców. Odżywki białkowe są bowiem coraz popularniejsze u każdego, kto ćwiczy! Więcej o roli białka w życiu aktywnych osób dowiesz się w artykule "Węglowodany i białko w diecie sportowca". 

Dieta w życiu sportowca

Podstawą diety każdego, kto uprawia sport (nie tylko zawodowo!) powinno być białko. Przy regularnych wysiłkach trzeba pamiętać, by spalać tkankę tłuszczową i budować mięśnie. Deficyt białka lub tłuszczu może sprawić, że mięśnie zaczną maleć! Odpowiednie wsparcie mięśni pomoże też uniknąć kontuzji. Co nam w tym pomoże?  Odpowiednia porcja białka! Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków, odmierzania porcji i dobierania odpowiednich proporcji, to odżywka białkowa może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Odżywka białkowa – czy warto

Zacznijmy od tego, że odżywki białkowe są dedykowane wszystkim zawodowym sportowcom. Jeśli jednak uprawiasz sport i chcesz przyśpieszyć regenerację swoich mięśni (lub spalanie tkanki tłuszczowej), to możesz po nią sięgnąć. Odpowiednia odżywka wzbogaca dietę o niezbędną dawkę białka. Jest ono niezwykle potrzebne: jest bowiem podstawowym budulcem mięśni.

Jednak po odżywkę białkową możesz sięgnąć, jeśli Twoja codzienna dieta jest uboga w naturalnie występujący nabiał. Sama odżywka nigdy nie zastąpi zbilansowanej diety! Po suplement sięgaj dopiero, kiedy czujesz, że zaczyna Ci go brakować i gdy ćwiczenia nie przynoszą zamierzonych efektów. Wypite zaraz po treningu przyśpieszą regeneracji mięśni. Jednak, gdy zdecydujesz się na nie dopiero przed snem, możesz mieć pewność, że białko będzie się wchłaniać przez całą noc.

Działania odżywek białkowych

Sięgając po odżywki proteinowe możesz być pewien, że:

  • dostarczą niezbędnych aminokwasów,
  • zniwelują uczucie głodu i zapewnią poczucie sytości na dłużej,
  • przyśpieszą przemianę materii,
  • wspomogą budowanie masy,
  • przyśpieszą regenerację mięśni,
  • pomogą Ci szybciej schudnąć.

Pamiętaj, że podstawą sukcesu są jednak ćwiczenia i regularny trening! Odżywki białkowe powinny być jedynie uzupełnieniem diety, a nie jej podstawą.

Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Węglowodany i białko w diecie sportowca Węglowodany i białko w diecie...

Wiesz, dlaczego sportowcy mają zwiększone zapotrzebowanie na...

Białko, które wzmocni mięśnie po treningu Białko, które wzmocni mięśnie...

Odżywka proteinowa: komu służy i kiedy po nią sięgnąć?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!