Dieta oczyszczająca - dwa jadłospisy

Dieta oczyszczająca - dwa jadłospisy

Elements envato

Nie każda dieta polega na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Niektórzy traktują to jako drogę do zdrowego stylu życia. Dlatego też niektóre zostały tak stworzone, by oczyścić nasz organizm z wszelkich toksyn.

Dieta oczyszczająca dla zdrowego organizmu

Wszystkie diety z tej kategorii mają jedno zadanie: usunąć z organizmu toksyny. Jest to o tyle ważne, że ich obecność wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Może już teraz czujesz ciągłe zmęczenie, brak siły i problem z koncentracją? Okazuje się, że nie musi to być wina gospodarki hormonalnej, a szkodliwych toksyn!

W diecie oczyszczającej znajdziemy przede wszystkim:

  • owoce,
  • warzywa,
  • orzechy,
  • nasiona,
  • ziarna,
  • zieloną herbatę,
  • kapustę kiszoną,
  • jogurty i kefiry.

Nie można też zapomnieć o piciu wody! To podstawa dla każdego, kto dba o swoje zdrowie.

Przykładowy jadłospis diety oczyszczającej

Detoks sokami: w tej diecie przez pierwszy dzień powinnaś pić tylko soki. Zarówno owocowe, jak i warzywne. Jeśli przygotujesz je samodzielnie w domu możesz być pewna, że dostaniesz wysokiej jakości produkty, które będziesz mogła wypić na świeżo. Oprócz tego zawsze możesz sięgnąć po wodę lub herbatę: białą, zieloną, czerwoną i oczywiście czarną. Ważne jest jednak, by jej nie słodzić! Drugi i trzeci dzień to czas na dołożenie do diety warzyw (np. sałatki lub zupy jarzynowej) na obiad i kolację.

Detoks kefirem:  pierwszego dnia dozwolone jest spożycie 6 porcji kefiru (aż 2,5 litry!) z grzankami, które łatwo możesz przygotować z ciemnego pieczywa. Oprócz wody możesz również sięgnąć po kompot z suszonych owoców. Drugiego dnia przejdź do soków, jednej porcji warzyw i grzanki z ciemnego pieczywa. Ostatniego dnia tej diety (jest to dieta tylko 3 dniowa!) powinnaś sięgać przede wszystkim po gotowane warzywa. Jeśli zdecydujesz się na sałatkę lub zupę, to zawsze możesz dodać do nich kilka grzanek.

Paula Bukowska

Paula Bukowska

Dieta dr Mayra powraca Dieta dr Mayra powraca

Czy problem z nadwagą powstaje poprzez nieodpowiednie odżywi...

Detoks jaglany – na czym polega? Detoks jaglany – na czym poleg...

Dowiedz się więcej o detoksie jaglanym. Dlaczego jest wyjątk...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!