Dieta owsiana: oczyszcza wątrobę i odchudza

Dieta owsiana: oczyszcza wątrobę i odchudza

Medonet

Kilogram mniej w ciągu zaledwie jednego dnia. Brzmi jak marzenie, prawda? Jak się okazuje: można to osiągnąć! I nie mówimy tutaj oczywiście o głodówce! Jednodniowa dieta owsiana oczyszcza wątrobę oraz organizm z toksyn.

Owsianka w zbilansowanej diecie

Pewnie każdy dietetyk powie, że płatki owsiane znajdują się w czołówce zdrowych produktów. Są niezwykle bogate w błonnik, witaminy (B, E, PP), minerały (cynk i magnez). Mówiąc krótko: płatki owsiane przekładają się na prawidłowe funkcjonowanie całego układu mięśniowego, nerwowego. Do tego wzmacniają pamięć i koncentrację. Oprócz energii zapewniają jeszcze świetne wrażenia smakowe.


(fot. WP Fitness )

Oczywiście nie może ich zabraknąć w zbilansowanej diecie: zawarte w nich białko sprzyja długiemu uczucia sytości i znacznie przyśpiesza przemianę materii. Znajdziemy w nich także nierozpuszczalny błonnik, przez wielu uznawany za najlepszego sprzymierzeńca w pogoni do idealnej wagi. Obie te substancje usuwają złogi tłuszczowe z naszych naczyń krwionośnych: obniżają cholesterol, oczyszczają jelito grube i ułatwiają wypróżnianie. Dieta owsiankowa może pomóc w usunięciu nadmiaru wody i oczyścić wątrobę ze szkodliwych toksyn.

Specjalna dieta owsiankowa

Błyskawiczna, bo jednodniowa dieta owsiankowa, polega na jedzeniu (przez cały dzień!) zupy przygotowanej z płatków owsianych i chudego mleka. W tym celu należy przygotować:

  • 2 litry chudego mleka,
  • ok. 7 łyżek płatków owsianych,
  • 10 łyżek otrębów owsianych.

Płatki gotujemy w mleku – nie ma tutaj dużo do roboty! W ten sposób przygotowaną zupę należy podzielić na kilka porcji: każda w ramach jednego posiłku. Pierwsza w ciągu pół godziny od wstania, a następne w odległości 2-3 godzin. Należy pamiętać, by zupę podawać ciepłą. Otręby owsiane należy dodać do każdej porcji (2-3 łyżki). W czasie diety należy unikać słodzenia kawy czy herbaty – najlepiej popijać też wodę lub napary ziołowe.

Czy rzeczywiście można zrzucić nawet kilogram? Warto sprawdzić samemu! Dietę należy stosować maksymalnie jeden dzień, nie częściej niż raz w tygodniu.

Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Dieta owsiana: oczyszcza wątrobę i odchudza Dieta owsiana: oczyszcza wątro...

Kilogram w dół w ciągu jednego dnia? Tak! Wszystkie szczegół...

Dieta oczyszczająca - przepis Dieta oczyszczająca - przepis

Dieta oczyszczająca polecana jest dla osób, które chcą poczu...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!