Co możesz zrobić dla swojej skóry w młodym wieku?

Co możesz zrobić dla swojej skóry w młodym wieku?

Recepta.pl

To, w jaki dbasz o swoją skórę w młodym wieku, będzie miało wpływ na jej kondycję w przyszłości. Próby odwrócenia pierwszych oznak starzenia się mogą być znacznie trudniejsze niż się wydaje. Dlatego podejmij działanie jak najszybciej.

To, jak szybko się starzejemy, w dużej mierze zależy od naszych codziennych nawyków. Co robić, a jakich zachowań się wystrzegać?

Pielęgnacja w młodym wieku

Nie wyciskaj pryszczy

Duża część z nas w młodości miała problem z trądzikiem. Im szybciej zaczniesz go leczyć, tym mniejsze szanse, że na Twojej twarzy zostaną blizny i przebarwienia.  Ważne jest także, żeby powstrzymać się od wyciskania wyprysków – w ten sposób roznosimy zarazki po całej skórze i sprzyjamy powstawaniu nowych zmian trądzikowych.

Pij dużo wody

Nawodniony organizm to nawilżona skóra. Wypijaj minimum 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie, a zapobiegniesz przesuszaniu się skóry i przedwczesnym zmarszczkom. Dowiedz się, co jeść, by mieć piękną cerę.

Zmywaj makijaż przed snem

Bagatelizowanie codziennego, dokładnego demakijażu może prowadzić do powstawania wyprysków i szybszego starzenia się skóry.


fot. MediArt Clinic

Częściej czyść pędzle do makijażu

Na pędzlach zbiera się kurz i różnego rodzaju drobnoustroje, które podczas wykonywania makijażu przenoszą się na Twoją twarz. Dlatego nie zapominaj o regularnym czyszczeniu pędzli, np. przy użyciu hipoalergicznego mydła lub szamponu dla dzieci.

Używaj kremu pod oczy

Dobry krem  może skutecznie spowolnić starzenie się delikatnej skóry w okolicach oczu. To właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki.

Unikaj używek

Nawet najdroższe kosmetyki nie pomogą, jeżeli nie dbasz o swoje zdrowie. Papierosy i alkohol przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Cera staje się szara, zmęczona, a Ty wyglądasz 10 lat starzej.

Zobacz, jak wyglądać i czuj się młodo w każdym wieku!

Ilona Płotek

Ilona Płotek

Matcha - zdrowotne właściwości japońskiej herbaty Matcha - zdrowotne właściwości...

Słyszeliście kiedyś o matchy? Podobno ma wiele korzyści zdro...

Zmęczony? Jedz te produkty Zmęczony? Jedz te produkty

Które produkty dodają energii?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!