Dieta wodna

Dieta wodna

Elements envato

Dieta wodna (nazywana też inaczej „dieta woda”) jest coraz modniejszą kuracją odchudzającą. Niestety trzeba przyznać, że należy ona do głodówek – daleko więc jej do zdrowej diety i zbilansowanych posiłków.

Woda zamiast posiłku

Wszyscy wiemy, że woda jest ważnym elementem naszego życia. Nie znaczy to jednak, że może nam zastąpić prawdziwe posiłki, prawda? Niestety coraz więcej osób stawia na szali swoje zdrowie – obietnica szybkiego schudnięcia ciągle przyciąga za sobą nowe osoby. Mówiąc krótko dieta polega na zrezygnowania ze spożywania większości pokarmów w formie stałej i zastąpienia ich wodą, kawą, herbatą i wszelkiego rodzaju naparami ziołowymi.

Dietę wodną możemy podzielić na kilka wariantów: niestety żaden z nich nie jest dla nas bezpieczny. Możemy znaleźć opcję 3-dniowej diety, w czasie której możemy ograniczyć się jedynie do picia wody, niesłodzonej herbaty i czarnej kawy. Dokładnie, żadnego posiłku przez 3 dni! To nie wszystko: twórcy diety pozwalają na nagrodzenie się po pierwszych gubionych kilogramach poprzez zjedzenie… połówki owocu!

Dieta wodna – więcej korzyści czy szkód

Nawet tak ważny element naszego życia, jak woda, nie może stać się podstawą odchudzania. Nie zapewnia nam żadnych składników odżywczych, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania! Mimo to na rynku znajdziemy pełno diet opartych na wodzie. Czasem nawet na wodzie z ludowca lub… żywej wody. Dietetycy jednak ostrzegają przed tą dietą: warto wykorzystać wodę do uzupełnienia zdrowej diety, która zaspokoi wszystkie nasze potrzeby na niezbędne witaminy i minerały. Woda z cytryną może okazać się niezastąpionym wsparciem, jednak nie zastąpi nam prawdziwego, zdrowego posiłku. Jak się okazuje dieta wodna owszem, pomaga w redukcji wagi: jest to jednak efekt spalania mięśni, a nie tłuszczu!

Jak woda wspomaga w codziennej diecie

  • Usprawnia działanie całego organizmu,
  • dzięki niej nasza skóra dłużej pozostaje jędrna i młoda,
  • poprawia nasze samopoczucie,
  • pomaga z problematycznym trądzikiem,
  • zapobiega przesuszaniu się skóry,
  • wspomaga organizm w przeprowadzaniu podstawowych procesów biologicznych,
  • pijąc odpowiednią ilość wody rzadziej sięgamy po tłuste i niezdrowe przekąski.


(fot. Chanson )

Przypominamy: woda nie zawiera niestety żadnych wartości odżywczych, a co za tym idzie - nie zaspokaja żadnych naszych potrzeb. Zdrowa dieta zawsze będzie się wiązała z regularnymi, zbilansowanymi posiłkami. 

Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Dieta jabłkowa Dieta jabłkowa

Ile można schudnąć na diecie jabłkowej?

5 zbóż, które warto dodać do diety 5 zbóż, które warto dodać do d...

Które zboża są najzdrowsze?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!