Jak zadbać o skórę, nie wydając ani grosza?

Jak zadbać o skórę, nie wydając ani grosza?

Dr. Max

Każda kobieta marzy o promiennej, gładkiej skórze pozbawionej zmarszczek i przebarwień. Jednak nie wszystkie z nas stać na drogie kosmetyki i wizyty w profesjonalnych gabinetach. Jak dbać o cerę, nie wydając przy tym fortuny?

Zdajemy sobie sprawę, że drogie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne mogą zdziałać cuda. Jednak jest kilka sposobów, by cieszyć się piękną cerą i jednocześnie nie wydawać całej wypłaty na pielęgnację.

Piękna skóra bez wydatków

Myj twarz zimną wodą

Dermatolodzy zalecają używania bardzo zimnej wody do mycia twarzy. Pomaga to zmniejszyć obrzęki i stany zapalne, przyspiesza przepływ krwi i zamyka pory.

Makijaż od święta

Gruba warstwa makijażu zapycha pory i obciąża Twoją cerę. Dlatego jak najczęściej rezygnuj z używania kolorowych kosmetyków i daj skórze oddychać. Zmniejszy to znacząco prawdopodobieństwo powstawania wyprysków.

Chroń skórę przed słońcem

Promieniowanie słoneczne nie jest sprzymierzeńcem pięknej cery. Długotrwałe wystawianie twarzy na działanie słońca może prowadzi do namnażania się wolnych rodników, co w rezultacie powoduje powstawanie przebarwień, zmarszczek i utratę jędrności skóry. Latem wybieraj zacienioną stronę ulicy, chroń skórę kapeluszem lub czapką z daszkiem.

Wysypiaj się

Badania wskazują, że niewystarczająca ilość snu nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie, ale odbija się również na twarzy w postaci zmarszczek. Dlatego dołóż wszelkich starań, aby każdej nocy przesypiać 6-8 h.

Unikaj stresu

Nie stresuj się! Chroniczny stres bardzo negatywnie wpływa na zdrowie, przyspiesza też starzenie się organizmu. Ważne spotkanie? Trudny egzamin? Już nawet kilka minut spokojnego oddychania może skutecznie zredukować napięcie, poprawić stan skóry i jakość snu.


fot. Odżywianie Info

Jedz owoce i warzywa

Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Dieta ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Ważne jest, by wybierać produkty bogate w przeciwutleniacze i witaminy, które hamują procesy starzenia się skóry. Znajdziemy je przede wszystkim w zielonych warzywach, orzechach i pomarańczowych owocach. Białko to kolejny ważny element codziennego menu. Wchodzi bowiem w skład włosów, skóry i paznokci. Aby uniknąć stanów zapalnych i wyprysków, należy ograniczyć produkty zawierające cukier, tłuszcze trans, konserwanty i sztuczne barwniki.

Wybierz prysznic

Prysznic będzie lepszym wyborem dla skóry. Po kąpieli ma ona tendencję do odwadniania i wysuszania. Ponadto ważne, by nie używać gorącej wody, co jest szczególnie kuszące po długim, stresującym dniu. Najzdrowsze dla naszego ciała są krótkie, letnie lub zimne prysznice.

Pij dużo wody

Odwodniona skóra to sucha skóra. Bez odpowiedniej ilości wody nie będziemy mogli cieszyć się piękną cerą, która zacznie się łuszczyć i przedwcześnie marszczyć. Pilnuj zatem, aby Twój organizm codziennie dostawał dawkę około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.

Bez zdrowej diety, odpowiedniej ilości snu i wody nie można dobrze wyglądać. Te wszystkie czynniki są równie ważne, co kilka niezbędnych kosmetyków, takich jak krem nawilżający czy filtr UV. Połączenie podstawowej pielęgnacji z powyższymi radami naprawdę może zdziałać cuda.

Ilona Płotek

Ilona Płotek

Na czym polega ichtiwegetarianizm? Na czym polega ichtiwegetarian...

Zdrowsza wersja wegetarianizmu?

Witaminy a dieta Witaminy a dieta

Witaminy a dieta - prozdrowotny styl życia jest najtańszym s...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!