„Śmieciowe jedzenie” powoduje depresję

„Śmieciowe jedzenie” powoduje depresję

Wizaz.pl

O dietę dbamy najczęściej z myślą o naszej sylwetce. Ale czy wiesz, że codzienne wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na naszą psychikę? Do czego może prowadzić niezdrowe odżywianie?

Dieta bogata w słodycze, fast foody i alkohol powoduje problemy zdrowotne, takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby serca. Mało mówi się o jej wpływie na zdrowie mózgu.

Wpływ diety na pracę mózgu

Różne badania pokazują, że zdrowe, nieprzetworzone produkty mogą uchronić przed rozwojem depresji i zapobiegać napadom lęku.

Okazuje się, że diet przeciętnego Kowalskiego jest mało zbilansowana. Brakuje w niej mikroelementów, potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego tak się dzieje? Nadmiar obowiązków, brak czasu, a czasami zwykłe lenistwo sprawiają, że sięgamy po produkty przetworzone, gotowe dania i szybkie przekąski. Produkty te zawierają znikome ilości witamin i minerałów.

Naukowcy przekonują, że długotrwałe niedobory mikroelementów wpływają negatywnie na zdrowie psychiczne. I choć nie wyleczymy depresji jedząc jabłka czy banany, z pewnością dobrze zbilansowana dieta wpłynie pozytywnie na nasz nastrój i samopoczucie. 


fot. Vitalabo.pl

Brak świadomości

Przyczyną braku świadomości społeczeństwa w kwestii chorób psychicznych jest niewystarczająca i przestarzała edukacja żywieniowa. Istnieje przekonanie, że słodkie przekąski dodadzą energii i pobudzą do działania. Jednak, wiele badań przeprowadzonych wśród dzieci wykazało zmniejszenie drażliwości i agresji po wyeliminowaniu z diety żywności wysoko przetworzonej. Tak więc zamiast batonika i słodkiej drożdżówki, spakuj dziecku owoc, produkty pełnoziarniste czy orzechy.

Co zamiast niezdrowej przekąski? Zainspiruj się!

Ilona Płotek

Ilona Płotek

Jak mrozić produkty? Jak mrozić produkty?

Oto kilka kuchennych tricków!

Lecznicze działanie tych roślin potwierdzają badania naukowe! Lecznicze działanie tych rośli...

Natura oferuje szeroki wachlarz ziół, które w naturalny spos...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!