Wizaz.pl
Potwierdzają to badania naukowe.
Wizaz.pl
Potwierdzają to badania naukowe.
O dietę dbamy najczęściej z myślą o naszej sylwetce. Ale czy wiesz, że codzienne wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na naszą psychikę? Do czego może prowadzić niezdrowe odżywianie?
Dieta bogata w słodycze, fast foody i alkohol powoduje problemy zdrowotne, takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby serca. Mało mówi się o jej wpływie na zdrowie mózgu.
Różne badania pokazują, że zdrowe, nieprzetworzone produkty mogą uchronić przed rozwojem depresji i zapobiegać napadom lęku.
Okazuje się, że diet przeciętnego Kowalskiego jest mało zbilansowana. Brakuje w niej mikroelementów, potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego tak się dzieje? Nadmiar obowiązków, brak czasu, a czasami zwykłe lenistwo sprawiają, że sięgamy po produkty przetworzone, gotowe dania i szybkie przekąski. Produkty te zawierają znikome ilości witamin i minerałów.
Naukowcy przekonują, że długotrwałe niedobory mikroelementów wpływają negatywnie na zdrowie psychiczne. I choć nie wyleczymy depresji jedząc jabłka czy banany, z pewnością dobrze zbilansowana dieta wpłynie pozytywnie na nasz nastrój i samopoczucie.
fot. Vitalabo.pl
Przyczyną braku świadomości społeczeństwa w kwestii chorób psychicznych jest niewystarczająca i przestarzała edukacja żywieniowa. Istnieje przekonanie, że słodkie przekąski dodadzą energii i pobudzą do działania. Jednak, wiele badań przeprowadzonych wśród dzieci wykazało zmniejszenie drażliwości i agresji po wyeliminowaniu z diety żywności wysoko przetworzonej. Tak więc zamiast batonika i słodkiej drożdżówki, spakuj dziecku owoc, produkty pełnoziarniste czy orzechy.
Co zamiast niezdrowej przekąski? Zainspiruj się!
Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!