Napoje, które pomagają spalić tłuszcz

Napoje, które pomagają spalić tłuszcz

Allegro

Odchudzanie to długi i trudny proces, który wymaga od nas cierpliwości i zaangażowania. Jest jednak kilka sposobów, aby je sobie ułatwić i przyspieszyć. Co pić, żeby schudnąć?

Napoje na odchudzanie

Woda

Nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce. Woda jest najlepszą bronią w walce z nadwagą – nie zawiera kalorii, napełnia żołądek osłabiając uczucie głodu, poprawia perystaltykę jelit, wspomaga trawienie i przyspiesza metabolizm.

Czerwona herbata

W Polsce czerwona herbata jest wciąż mało popularna. Nadal przegrywa z uwielbianą przez nas czarną odmianą. Szkoda, bo wykazuje szereg zdrowotnych właściwości, w tym odchudzające. Naukowcy udowodnili, że regularne picie czerwonej herbaty zmniejsza poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi, a także hamuje przyrost tkanki tłuszczowej. Takie działanie zawdzięcza dużym ilościom polifenoli oraz teiny, które przyspieszają metabolizm.


fot. abcZdrowie

Kawa

Kawa nie tylko poprawia koncentrację i stymuluje do działania. Wiele badań wskazuje, że pomaga również w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dzieje się tak za sprawą jej głównego składnika - kofeiny. Związek ten zwiększa tempo przemiany materii nawet o kilkanaście procent. Kawa nie jest jednak cudownym środkiem na odchudzanie, a jej nadmiar może negatywnie wpływać na funkcjonowanie układu krążenia i nerwowego.

Yerba mate

Yerba mate powstaje z suszu ostrokrzewu paragwajskiego, pochodzącego z Ameryki Południowej. Często stosowana jest jako alternatywa dla kawy. Napary to przede wszystkim źródło aminokwasów, minerałów, witamin i przeciwutleniaczy. Składniki, które odpowiadają za jej odchudzające właściwości to kofeina, teobromina i teofiliny. Badania wykazują, że związki te zmniejszają łaknienie i wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej.


fot. Schronisko Bukowina

Rooibos

Rooibos to krzew pochodzący z południa Afryki, ceniony na całym świecie za swoje lecznicze właściwości. Dostarcza dużych ilości żelaza i przeciwutleniaczy. Jego regularne stosowanie pozwoli wzmocnić układ odpornościowy i krążenia. Napary regulują także poziom cukru we krwi, tym samym zapobiegają napadom głodu i chęci na słodycze. Z tego względu polecany cukrzykom i osobom walczącym z nadwagą.

Będąc na diecie, skupiamy się głównie na tym co jemy, zapominając o napojach. Pij kawę, czerwoną herbatę lub rooibos i ciesz się z efektów!

Ilona Płotek

Ilona Płotek

Dieta nordycka – najzdrowsza dieta świata? Dieta nordycka – najzdrowsza d...

Poznaj zdrowy sposób na odchudzanie bez wyrzeczeń!

Japońska dieta wodna - jakie daje efekty? Japońska dieta wodna - jakie d...

Woda – antidotum na nadwagę?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!