Detoks jaglany – na czym polega?

Detoks jaglany – na czym polega?

WP Kuchnia - WP.pl

Dowiedz się więcej o detoksie jaglanym. Dlaczego jest wyjątkowy?

Detoks jaglany nie powoduje złego samopoczucia ani głodu, dlatego pod tym względem jest wyjątkowy. Odkwasza i oczyszcza organizm z toksyn równie skutecznie jak inne restrykcyjne kuracje tego typu. Sprawdź, na czym polega detoks jaglany i dlaczego warto go wypróbować.

Detoks jaglany to zarówno dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, jak i na odkwaszenie go. Wszystko ze względu na alkalizujące właściwości kaszy jaglanej. Nie zawiera glutenu, pełna jest za to składników odżywczych: żelaza, magnezu, witamin z grupy B, witaminę E oraz K, karoten, kwas foliowy, potas, wapń, cynk i fosfor. Dzięki dużym ilościom błonnika usprawnia pracę jelit i oczyścza je z zalegających złogów, które fermentują i wydzielają szkodliwe substancje. Krzem w niej zawarty pozytywnie wpłynie na wygląd skóry, włosów i paznokci. Detoks jaglany jest niedrogi, łatwy do przeprowadzenia i można go powtarzać.

Fot. Naturalnie Niebanalnie

Jak się przygotować?

Aby efekty były lepsze, a sam detoks był łatwiejszy do przejścia, należy się do niego przygotować. Na 2 tygodnie przed rozpoczęciem detoksu jaglanego zadbajmy o odpowiednie nawodnienie organizmu. Najlepsza będzie woda alkaliczna, która ma zasadowe pH. Każdego dnia od razu po przebudzeniu należy wypić szklankę ciepłej wody. Powinniśmy pić ją także przed każdym posiłkiem. Na 7-14 dni przed detoksem wykluczamy z jadłospisu produkty przetworzone - fast-foody, cukier, mleko, sery, mięso i tłuszcze zwierzęce, napoje gazowane, a kawę i herbatę ograniczamy do 1-2 filiżanek dziennie. Dieta powinna obfitować w świeże warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, pestki, nasiona i orzechy.

Zasady

Detoks jaglany z reguły trwa 12 dni, jednak jeśli samopoczucie nie ulegnie pogorszeniu można go przedłużyć do 21 czy nawet 28 dni. Pierwsze dwa dni to okres przejściowy, podczas którego spożywamy jedynie zupę z kaszy jaglanej. Do końca trwania detoksu jemy kaszę jaglaną z dodatkiem warzyw i owoców. Oprócz picia ciepłej wody alkalicznej zalecane jest picie kleiku z siemienia lnianego - łyżkę siemienia należy zmielić, a następnie zalać szklanką gorącej wody. Tak przygotowaną miksturę pijemy przed śniadaniem. Detoks jaglany można też stosować przez jeden czy dwa dni, aby oczyścić organizm, np. po świętach. W takim wypadku nie potrzebne jest wcześniejsze przygotowanie.

Po detoksie

Najlepiej jeżeli powrót do normalnej diety będzie trwał tyle samo, co przygotowanie do detoksu, czyli 2 tygodnie. Wyjście z detoksu jaglanego zakłada stopniowe uzupełnianie codziennego jadłospisu o wykluczone wcześniej produkty, np. przez dodanie ich do dań z kaszy. Obserwujmy uważnie swój organizm po wprowadzeniu nowego produktu – w ten sposób możemy odkryć co było przyczyną naszych dolegliwości, np. jeśli powrócą wzdęcia lub trądzik kiedy właśnie do diety włączyliśmy nabiał, może to oznaczać, że cierpimy na nietolerancję laktozy.  

 

Głodówka oczyszczająca – czy warto ją stosować? Głodówka oczyszczająca – czy w...

Głodówka - w jakim celu się ją stosuje?

Teatox - na czym polega detoks herbaciany? Teatox - na czym polega detoks...

Detoks herbaciany. Na czym polega i czy jest bezpieczny?

Powiązane

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!