Dieta kefirowa - na czym polega?
Challenges Algerie
Dieta kefirowa to kuracja odchudzająco-oczyszczająca. Pozwala ona nie tylko stracić na wadze, lecz także pozbyć się toksyn z organizmu. Na czym polega dieta kefirowa? Ile można schudnąć?
Kefir jest niskokaloryczny, zawiera białko, wapń, fosfor oraz witaminę B12 i witaminę B2, znaną jako ryboflawina. Stanowi także źródło probiotyków, wspomaga tym samym układ trawienny, regulując florę jelitową. Właśnie dlatego dieta kefirowa uznawana jest za kurację oczyszczającą.
Jak kefir wpływa na zdrowie?
- Stymuluje produkcję żółci oraz soków trawiennych.
- Wspiera prawidłową perystaltykę jelit.
- Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego.
- Zapobiega zaparciom.
- Wzmacnia odporność organizmu.
- Obniża poziom ,,złego” cholesterolu we krwi.
- Reguluje ciśnienie tętnicze krwi.
- Korzystnie wpływa na kondycję włosów i skóry.
fot. Medme
Na czym polega dieta kefirowa?
Dieta kefirowa trwa 5 dni. Istnieją dwa warianty tej kuracji odchudzająco-oczyszczającej. Pierwsza zakłada stopniowe zastępowanie tradycyjnych posiłków kefirem.
Dzień 1 – spożywa się chudy twaróg.
Dzień 2 i 3 – pijemy kefir w dowolnych ilościach.
Dzień 4 – pijemy kefir, do jadłospisu włączamy warzywa.
Dzień 5 – jadłospis rozszerzamy o chude, gotowane mięso.
Aby uniknąć efektu jo-jo, po zakończeniu diety ilość kalorii należy stopniowo zwiększać. Druga wersja kuracji jest nieco mniej wymagająca. Polega na tym, że do jadłospisu należy włączyć dania skomponowane na bazie kefiru. Posiłki powinny być lekkostrawne i niskokaloryczne.
Czy dieta kefirowa jest zdrowa?
Stosując dietę kefirową w ciągu 5 dni można pozbyć się 1-3 kg. Wszystko zależy jednak od dziennego bilansu kalorycznego. Należy także znaczyć, że po jej zakończeniu istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Dieta kefirowa może być szkodliwa dla zdrowia, jeśli będzie stosowana dłużej niż 5 dni. Jest to monodieta, czyli jej jadłospis opiera się na jednym produkcie. W związku z tym nie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Na dłuższą metę może prowadzić do licznych niedoborów. Nadmiar jednego produktu i składnika odżywczego w nim zwartego również może przynieść negatywne skutki dla zdrowia. Nie jest to więc dobry, racjonalny sposób na trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów.
Komentarze