Dieta FMD – dieta, która uzdrawia i odmładza

Dieta FMD  – dieta, która uzdrawia i odmładza

Dieta długowieczności

FMD to jedyna dieta, która uzdrawia, odmładza, a nawet dodaje inteligencji! Koniecznie dowiedzcie się więcej o najnowszym osiągnięciu nauki. Mówiąc krótko: polega na tym, że raz na trzy, cztery miesiące przez zaledwie pięć następujących po sobie dniach obcinamy ilość spożywanych kalorii. Warto jednak dowiedzieć się o niej więcej!

FMD – imitacja głodówki

Pewnie większości osób głodówka kojarzy się z ograniczeniem lub całkowitym odstawieniem jedzenia. Jednak dieta FMD tylko ją imituje i wcale nie oznacza, że przez kilka dni odmawiamy sobie jedzenia. Można wyznaczyć kilka jej typów:

Odżywianie z przerwą (TRF)

Mówi o takiej głodówce w momencie, gdy jemy przez jedną porę dnia, a odmawia jedzenia przez drugą. W diecie FMD możemy tutaj mówić o 12 godzinnej przerwie – łącznie ze snem. Ten rodzaj głodówki stosuje się głównie w celu zmniejszenia masy ciała oraz w odciążeniu organizmu w ciągłym przyjmowaniu pokarmów.

Dieta z przerwami (IF), Dieta naprzemienna (ADF) i Przerywane Ograniczenie Energii (IER)

Te trzy diety to jedne z najpopularniejszych głodówek. Najczęściej stosowaną w diecie FMD jest 5:2: polega ona na spożywaniu mniej niż 500 (u kobiet) lub 600 (u mężczyzn) kcal przed dwa dni – może to być np. poniedziałek i czwartek. Pilnując zaledwie dwóch dni ścisłej diety można przyśpieszyć swój metabolizm i stracić niechciane kilogramy. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ dieta z przerwami może prowadzić do zmian nastroju, wpłynąć na naturalny rytm domowy. Nie zauważono również, by dieta poprawiła takie parametry krwi, jak np. IGF-1, czyli insulinopodobny czynnik wzrostu.

Krótkotrwała dieta (ST) i przedłużona/okresowa dieta (PF)

Obie diety polegają na przestrzeganiu kilku dni postu: ST zakłada do 3 dni takiej diety, a PF powyżej 3 dni. Okresowa dieta to jedyny system, który w ramach postu niejako zmusza nasz organizm do ochrony i odmłodzenia. Tylko ten rodzaj FMD wywołuje tak wyraźne korzyści! Udowodniono, że u osób przyjmujących Prolon efekt odmłodzenia jest wyraźny, a przy tym wyjątkowo szybko traci się tkankę tłuszczową z zachowaniem obecnej masy mięśni i kości. Można go kupić na oficjalnej stronie: to pewność najlepszych produktów i najszybszych efektów. To dobra wiadomość dla każdego, kto chce poprawić swój wygląd.

Bez względu na wybór rodzaju diety warto spojrzeć, co można jeść, a czego lepiej unikać, by dieta przyniosła jak największe rezultaty. Wszystko zależy oczywiście od czynnika ig. Im wyższy wskaźnik, tym rzadziej powinniśmy sięgać po dany produkt. 

Wywiad z dr n.med. Edytą Biernat- Kałużą o diecie długowieczności

 

 

Valter Longo – twórca diety FMD

Ciekawym faktem może być to, że profesor Longo jest dyrektorem instytutu Długowieczności Uniwersytetu Południowej Kalifornii. To właśnie tam opracował FMD – dietę imitującą głodówkę. Wiele osób uważa go za lidera w dziedzinie odżywiania i starzenia się. Nie ma co się dziwić, to właśnie on udowodnił, że okresowe poszczenie przyczynia się do wyraźnego zrzucenia wagi, utrzymania szczupłej sylwetki oraz wyraźnie wyższego poziomu energii i gładszej, zdrowszej skóry.

Przedstawiamy oświecającą i prowokującą prezentację prof. Valtera Longo na której, przedstawia słuchaczom korzyści płynące z diety przedłużającej życie.

 

 

Ciekawostki o FMD

  • Regularne i skrupulatne stosowanie diety FMD odmładza układ odpornościowy i organizm.
  • Udowodniono, że FMD zmniejsza zachorowalność na raka u myszy.
  • Zauważono, że poprawia wydajność poznawczą oraz metabolizm u tych samych zwierząt.
  • Dieta FMD zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób związanych z wiekiem.
Paula Bukowska

Paula Bukowska

Czy można schudnąć jedząc truskawki? Czy można schudnąć jedząc trus...

Dieta truskawkowa - jakie przynosi efekty?

Dwa przepisy na zdrowie i szybkie obiady Dwa przepisy na zdrowie i szyb...

Zdrowe jedzenie może iść w parze z szybkim przygotowaniem -...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!