Naturalnie hamują apetyt

Naturalnie hamują apetyt

Jesteście na diecie i złapała was chwila zwątpienia? Macie ochotę na podjadanie? Wystarczy, że zjecie jeden z naturalnych produktów, które hamują apetyt! Jakie to substancje?

Pochodzące z natury

Odchudzanie i jego skuteczność zaczyna się od pohamowania apetytu. Nie jest to takie proste jak nam się wydaje! Co hamuje apetyt? Jak radzić sobie z nagłą ochotą na słodycze bądź inne zachcianki

  • Kofeina to jeden z magicznych składników, który pozwala zmniejszyć ilość kalorii przyjmowanych podczas kolejnego posiłku, a także na pewien czas tłumi uczucie głodu. Przyspiesza także tempo metabolizmu i spalania tłuszczu. Warto więc zacząć dzień od czarnej kawy!
  • Kozieradka - błonnik. W 45% kozieradka składa się z błonnika nierozpuszczalnego, którego jedną z najważniejszych funkcji jest opóźnianie opróżniania żołądka. Wolniejsze przechodzenie pokarmu do jelit powoduje dłuższe trawienie i wchłanianie, a zatem pożywienie dłużej pozostaje w żołądku, wypełniając go i dając sytość. Błonnik znajdziecie również w produktach pełnoziarnistych, takich jak: razowe pieczywo, płatki owsiane, otręby, brązowy ryż czy pełnoziarnisty makaron. 
  • Yerba mate - napój ten pobudza przy czym nie podrażnia żołądka, likwiduje objawy zmęczenia, reguluje ciśnienie krwi a także oczyszcza i odżywia organizm. Poza tym, że yerba podnosi i utrzymuje na długo poziom energii i zawiera mnóstwo cennych składników bioaktywnych, podnosi również poziom GLP-1, czyli peptydu glukagonopodobnego 1 oraz leptyny, odpowiedzialne za uczucie sytości. Więcej o tym magicznym napoju przeczytacie w naszym innym artykule, zachęcamy do lektury!

fot. motywatordietetyczny

  • Sprzężony kwas linolowy - to kwas tłuszczowy, który można znaleźć w niektórych tłuszczach zwierzęcych. Ten konkretny składnik - CLA, blokuje produkcję tłuszczu z pożywienia i stymuluje jego szybszy rozpad.
  • Caralluma fimbriata - wykorzystywana głównie w medycynie, ale jak się okazuje ma również korzystny wpływ na odchudzanie. Związkami, które wykazują w tej roślinie szczególnie silne działanie są glikozydy pregnanowe, które wpływają na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy. Hamują one uczucie głodu i tłumią chęć podjadania.
  • Glukomannan - to jeden z rodzajów błonnika rozpuszczalnego, który zawiera m.in. kozieradka, obecnie jest coraz bardziej popularny. Ten wielocukier hamuje zaparcia i poprawia perystaltykę jelit. Oprócz tego hamuje uczucie głodu, obniża poziom cukru we krwi i cholesterolu. 

Judyta Przybyszewska

Judyta Przybyszewska

Pomidory - dobry źródło potasu, ale nie jedyny Pomidory - dobry źródło potasu...

Potas jest ważnym minerałem, który odgrywa kluczową rolę w p...

Mikroelementy w diecie Mikroelementy w diecie

Mikroelementy - opis miedzi, żelaza,magnezu i cynku oraz prz...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!