Natura w walce z nadwagą

Natura w walce z nadwagą

Berimal

Co zrobić, aby jeść i nadal chudnąć? Restrykcyjne diety często prowadzą do tycia, gdyż zwykle po ich zakończeniu występuje efekt jo-jo, przez co znów powracają zbędne kilogramy.

Regularność to podstawa

Ważnym aspektem zdrowej diety jest spożywanie niewielkich posiłków w odstępie do 3 godzin. Z zatrzymaniem wagi zmagają się panie zbliżające się do okresu menopauzy. Jeśli na wadze nie widać zmian, warto włączyć do diety zioła oczyszczające organizm z zalegających złogów, a także warzywa, np. karczoch czy kolendra.

Jeśli problemy z wagą nie ustępują, warto włączyć do diety poniższe produkty
Fot. polki.pl

Jedz i chudnij!

Karczoch zawiera błonnik, który zapewnia uczucie sytości na dłużej. Jego dobroczynny wpływ na wydzielanie żółci reguluje proces trawienny. Substancja w nim zawarta, cynaryna przyspiesza spalanie tłuszczów. Kolendra wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit, a także oczyszcza wątrobę. Podobnie jak karczoch, pobudza procesy trawienne organizmu. Morszczyn pęcherzykowaty, to alga, której substancje regulują procesy wchłaniania węglowodanów i zapobiegają efektowi jo-jo. Jod i brom zawarty w morszczynie wpływa dobroczynnie na gospodarkę hormonalną. Rośliną, która pomoże w walce z nadwagą jest również bratek trójbarwny, oczyszczający organizm. Działa moczopędnie, a zawartość śluzu wzmaga procesy przemiany materii. Codziennie rano warto wypić również szklankę wody z cytryną (na czczo, po przebudzeniu), która pobudzi perystaltykę jelit, dodatkowo rozbudzając organizm.

Michał Wilga

Michał Wilga

Właściwości lecznicze i odchudzające imbiru Właściwości lecznicze i odchud...

Korzeń imbiru - wzmacnia odporność, wspomaga odchudzanie i ł...

Reguła 5 sekund. Czy można jeść to, co spadło na podłogę? Reguła 5 sekund. Czy można jeś...

Prawda czy mit?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!