Niedobory w diecie – to przez nie możesz tyć!

Niedobory w diecie – to przez nie możesz tyć!

Elements envato

Na pewno jesteś świadoma, że za tycie odpowiada przede wszystkim nadmiar spożywanych kalorii. Można z tym walczyć ograniczając ich spożywanie, zwiększając ruch. Co, jeśli jednak jesteś na ujemnym bilansie, a waga idzie w górę? Odpowiadać za to mogą niedobory witamin i minerałów!

Waga mikroelementów w diecie

Chociaż witaminy i minerały nie dostarczają nam energii, to odkrywają wiele ważnych funkcji w organizmie. Są kluczowe do jego prawidłowego funkcjonowania! Ich niedobór zaburza pracę:

  • metabolizmu,
  • układu odpornościowego,
  • mózgu.
     

Szybko też zauważysz gorszą kondycję włosów, skóry i paznokci, a także problemy ze snem i poczucie ciągłego zmęczenia! Do deficytu minerałów i witamin może przyłożyć się dieta bogata w przetworzoną żywność a także niektóre leki.

Znasz najlepszy przepis na wodę owsianą? Przeczytaj o niej w naszym poprzednim artykule i poznaj bogactwo witamin w niej zawartych!

Niedobory mikroelementów a rosnąca waga

Okazuje się, że osoby borykające się z niedoborem witamin i minerałów mają o 50% zwiększone szanse na otyłość! Wszystko przez zaburzoną pracę metabolizmu, który spowalnia przemianę materii i powoduje ciągłe uczucie zmęczenia.

Mniejsza ochota na ruch, większe zapotrzebowanie na sen, a do tego większy apetyt – jest to niebezpieczna mieszanka, która może odbić się dodatkowymi kilogramami!

Warto również wiedzieć, że niedobór jodu przyczynia się do zmniejszenia czynności tarczycy, która wpływa między innymi na hormony apetytu!

Uzupełnij niezbędne mikroelementy

Najłatwiejszym sposobem na uzupełnienie najważniejszych witamin i minerałów będzie jedzenie różnorodnych warzyw, owoców, orzechów, produktów pełnoziarnistych, białka, a także zdrowych tłuszczy!

Dlatego zastanów się, zanim przejdziesz na dietę, która całkowicie wyklucza pewną grupę spożywczą. Stamtąd już prosta droga do różnych braków!

 

Paula Bukowska

Paula Bukowska

Nasiona chia vs. siemię lniane Nasiona chia vs. siemię lniane

Czym się od siebie różnią? Które wybrać?

Witamina A Witamina A

Witamina A - gdzie ją znajdziemy i dlaczego jest taka ważna?...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!