Dieta koreańska, czyli sposób gwiazd K-Popu na idealną sylwetkę

Dieta koreańska, czyli sposób gwiazd K-Popu na idealną sylwetkę

DDOB

Koreańska dieta odchudzająca, inaczej dieta K-pop, jest inspirowana tradycyjną kuchnią koreańską. Ten sposób walki o wymarzoną sylwetkę staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Na czym polega dieta gwiazd K-popu?

Stosowanie diety koreańskiej ma pomóc osiągnąć sylwetkę gwiazd K-popu, gatunku muzycznego popularnego w Korei Południowej.

Zasady diety koreańskiej

Istnieje kilka wariantów diety koreańskiej, a każdy z nich trwa maksymalnie tydzień. Dieta nie powinna trwać dłużej, ponieważ jej najbardziej restrykcyjne odmiany mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jedna z bardziej radykalnych wersji zakłada spożywanie trzech posiłków. Każdy z nich składa się z jednego kawałka chleba, 2 jajek oraz szklanki Coli Zero. Zdrowsze wersje diety K-pop dopuszczają spożywanie warzyw, ryb, owoców morza i ryżu. 

Ważnym elementem diety koreańskiej jest aktywność fizyczna. Można wykonywać zwykłe ćwiczenia cardio, jednak większą popularnością cieszą się treningi przygotowywane przez gwiazdy muzyki K-pop.

Z diety należy wyeliminować pszenicę i nabiał. Ważnym składnikiem jadłospisu jest kimchi - sfermentowana lub kiszona kapusta pekińska z dodatkiem warzyw i przypraw.


fot. Dieta OXY

Najważniejsze zasady diety K-pop to:

  • ograniczenie ilości spożywanych kalorii (maksymalnie 1500 kcal),
  • bazowanie na warzywach i zupach,
  • codzienne ćwiczenia,
  • ograniczenie tłuszczu i cukru,
  • unikanie przekąsek.

W jadłospisie nie ma miejsca na pszenicę i nabiał, a posiłki powinny bazować na produktach jak najmniej przetworzonych.

Opinie osób stosujących dietę koreańską wskazują, że rzeczywiście pozwala ona schudnąć. Spowodowane jest to przede wszystkim niską kalorycznością i regularnymi ćwiczeniami, które pozwalają osiągnąć deficyt kaloryczny. Przed zastosowaniem tak rygorystycznej metody odchudzania należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Ilona Płotek

Ilona Płotek

4-ro fazowa dieta Dukana 4-ro fazowa dieta Dukana

Dieta Dukana - czy warto? Czym w ogóle jest? Dowiecie się u...

Pokrzywa indyjska – remedium na nadwagę? Pokrzywa indyjska – remedium n...

Co na ten temat mówią specjaliści?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!