Dieta 5 kęsów

Dieta 5 kęsów

Elements envato

Według obietnic twórcy Diety Pięciu Kęsów pozwala ona szybko utracić zbędne kilogramy bez konieczności rezygnowania z ulubionych potraw. W niektórych kręgach nazywa się ją alternatywą dla operacji zmniejszenia żołądka.

Dieta pięciu kęsów – fenomen wśród diet

Zwolennicy diety zapewniają, że przestrzeganie jej wytycznych jest bardzo proste. Jest to niepodważalna zaleta – im łatwiejsza dieta, tym łatwiej wytrwać w niej dłużej, niż kilka pierwszych dni. Do tego do utraty kilogramów ma dojść dość szybko. Czy pozwala ona szybko i przede wszystkim bezpiecznie schudnąć? Już tłumaczymy na czym ona polega!

Dieta pięciu kęsów jest dość nowym odkryciem: została bowiem stworzona w 2007 roku przed dr Alwina Lewisa. Jest to bardzo niskokaloryczna dieta – z założenia więc musi dojść do utraty kilogramów przed ujemny bilans kaloryczny. Jednak jej twórca zapewnia, że w diecie nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, nie trzeba też liczyć kalorii ani decydować się na dodatkowe treningi. Jest jednak jeden haczyk – każdy nasz posiłek musi ograniczyć się do zaledwie 5 kęsów.


(fot. Poradnik Zdrowie )

Dieta pięciu kęsów – co warto wiedzieć

Dlaczego tylko pięć kęsów? Tyle mniej więcej je osoba po zmniejszeniu żołądka. Dieta więc polega na tym, by nauczyć się jeść jak osoba po operacji żołądka bez konieczności kładzenia się na stole operacyjnym. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w ciągu dnia można zjeść 10-12 posiłków! Twórca zapewnia, że nie trzeba od razu zmniejszać swoich porcji: można je stopniowo zmniejszać w ciągu kilku dni, a nawet tygodni.

  • Dr. Alwin Lewis zachęca, by zrezygnować ze śniadania na rzecz czarnej kawy. Pozwala to na zjedzenie ulubionych potraw na lunch i kolację o ile nie przekroczą one 5 kęsów na jedno danie.
  • Co najmniej 1 lub 2 kęsy (w każdym posiłku!) jedzenia powinny być bogate w białko, np.: mięso, ryby, jajka, nabiał, rośliny strączkowe lub tofu.
  • Dozwolone są dwie przekąski dziennie i nieograniczone ilości bezkalorycznych napoi.
  • Należy unikać ćwiczeń o umiarkowanej i wysokiej intensywności – dozwolone są jednak te o niskiej intensywności.
  • Twórca diety zachęca, by w trakcie jej trwania spożywać suplementy multiwitaminowe i omega-3.
  • Po osiągnięciu wymarzonej wagi zaleca się przejście na zrównoważoną, bogatą w witaminy i minerały dietę, by utrzymać osiągnięte wyniki.
Dieta Na Zdrowo

Dieta Na Zdrowo

Dieta koreańska, czyli sposób gwiazd K-Popu na idealną sylwetkę Dieta koreańska, czyli sposób...

Gdzie tkwi ich sekret?

Dieta japońska - sekret długowieczności Japończyków Dieta japońska - sekret długow...

Co sprawia, że Japończycy od lat cieszą się dobrym zdrowiem?

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!